Privatumo politika

Privatumo politika


Šioje Privatumo politikoje galite sužinoti, kokią informaciją apie Jus renkame, kai lankotės internetinėje parduotuvėje www.kuvings.lt, naudojatės UAB OPTITA aplikacija, ar bet kurioje UAB OPTITA fizinėje parduotuvėje pateikiate savo duomenis, ką su šia informacija darome, kiek laiko ją saugome ir kam perduodame. Taip pat čia rasite svarbios informacijos apie Jūsų teises, susijusias su Jūsų duomenų tvarkymu. Jūsų asmens duomenų valdytojas yra UAB OPTITA, kodas 176637762, S.Dariaus ir S.Girėno g. 24, Šilalė, LT 75135, tel. +370 449 74017, el. paštas info@optita.lt


Mes tvarkome Jūsų asmens duomenis vadovaudamiesi Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu (ES) 2016/679 (toliau – Reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais Jūsų asmens duomenų tvarkymui taikomais teisės aktais. Privatumo politikoje vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Reglamente. Su mūsų duomenų apsaugos pareigūnu galite susisiekti el. paštu: info@optita.lt arba kreiptis raštu į UAB OPTITA,  S.Dariaus ir S.Girėno g. 24, Šilalė, LT 75135.


Asmenys, kurie yra jaunesni negu 14 metų amžiaus, negali mūsų interneto svetainėje pateikti jokių savo asmens duomenų. Jei Jums mažiau nei 14 metų, prieš pateikdami savo asmens duomenis mūsų interneto svetainėje turite gauti savo tėvų arba kitų teisėtų atstovų (globėjų, rūpintojų) sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo.

Kokią informaciją apie Jus renkame ir kam ją naudojame?


Statistiniai duomenys apie naršymą svetainėje

Mes nuolat tobuliname interneto svetainę ir siekiame, kad naudotis mūsų svetaine www.kuvings.lt būtų kuo paprasčiau ir patogiau. Tam turime žinoti, kokia informacija labiausiai domina mūsų svetainės lankytojus, iš kurių miestų mūsų svetainė lankoma, kiek dažnai lankytojai prisijungia, kokią naršyklę naudoja, kokiu svetainės turiniu domisi, kokiuose įrenginiuose svetainė skaitoma ir panašiai.


Šią informaciją renkame naudodami „Google Analytics“ įrankius, kurie leidžia fiksuoti ir analizuoti, kaip svetainės lankytojai naudojasi svetaine. Daugiau apie „Google Analytics“ ir informaciją, kurią šie įrankiai leidžia rinkti, galite sužinoti čia >>


Jeigu pageidaujate, kad „Google Analytics“ įrankiai nefiksuotų informacijos apie Jūsų naršymą internete, galite panaudoti „Google Analytics“ atsisakymo naršyklės papildinį.


Taip pat naudojame hotjar.com įrankį, kuris įrašo lankytojų atliekamus pelės judesius ir paspaudimus svetainėje. Naudojame tik apibendrintus statistinius duomenis, nematome kiekvieno individualaus vartotojo paspaudimų ar judesių. Jei norite, kad šis įrankis nefiksuotų šių duomenų, galite išjungti šį įrankį čia >>


Teisinis pagrindas tvarkyti minėtą informaciją – mūsų teisėti interesai gerinti svetainės www.kuvings.lt ir (ar) UAB OPTITA aplikacijos veikimą ir mūsų komercinės informacijos pasiekiamumą (Reglamento 6 str. 1 d. (f) p.).Slapukai

Kad svetainė tinkamai veiktų, į Jūsų įrenginį įrašome mažas duomenų rinkmenas, vadinamas slapukais. Tą patį daro dauguma interneto svetainių.


Kas yra slapukai?

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri apsilankius svetainėje išsaugoma Jūsų įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė gali tam tikrą laiką „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o Jums nereikia jų iš naujo įvedinėti kaskart lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose. Slapukai taip pat padeda surinkti statistinę informaciją apie svetainės lankomumą. Slapukai įrašomi tik jeigu Jūs iššokančiame svetainės pranešime patvirtinate savo sutikimą, išskyrus slapukus, kurie reikalingi mūsų paslaugoms teikti.


Kam naudojame slapukus?

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kurie:

Atpažintų, ar svetainėje naršo tas pats lankytojas, kuris jau buvo apsilankęs;

Nustatytų, ar Jūs sutikote, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų įrenginiuose;

Pateiktų Jūsų peržiūrėtų prekių sąrašą;

Pasiūlytų Jums mūsų svetainės turinį ar prekes pagal tai, kokias prekes peržiūrėjote svetainėje www.kaina24.lt;

Pagal lankytojo naršymo svetainėje istoriją pritaikytų lankytojui internete rodomą reklamą;

Fiksuotų statistiką apie svetainės lankomumą;

Prisimintų Jūsų, kaip „Google“ paslaugų naudotojo, atliktus pasirinkimus.


Slapukų naudojimo teisinis pagrindas – mūsų teisėti interesai užtikrinti techninį svetainės funkcionalumą (pvz., pirkinių krepšelio veikimą), o kai slapukai naudojami Jūsų parinktims įsiminti, statistiniais ir pritaikytos reklamos teikimo tikslais – Jūsų sutikimas.


Toliau skyriuje „Kaip kontroliuoti slapukus?“ galite sužinoti, kaip atšaukti Jūsų duotus sutikimus dėl slapukų naudojimo.Tiesioginė rinkodara (reklamos siuntimas)

Laikas nuo laiko atsiųsime Jums naujienų ar pasiūlymų, pakviesime į apklausas apie mūsų prekes ir paslaugas, taip pat paskambinsime Jums, jei davėte tam sutikimą:

registruodamiesi ar pirkdami svetainėje;

užsisakydami šiuos pranešimus naujienlaiškių skyriuje;

Galime pateikti reklamos pranešimų tiesiogiai Jūsų naudojamoje naršyklėje, jeigu su tuo sutiksite.

Telefono skambučiu susisieksime su Jumis siekdami užtikrinti Jūsų prietaiso optimalų ir ilgaamžį veikimą, tam primindami apie reikalingas atlikti paslaugas ir papildomų prekių papildymus, pasiteirauti kaip sekasi prietaisu naudotis, ar turite papildomų pastebėjimų ir klausimų, į kuriuos mielai padėsime atsakyti, bei priminti apie šiuo metu galiojančius pasiūlymus ir naujienas.

Teisinis pagrindas siųsti šiuos pranešimus ir skambinti Jums balso skambučiais – Jūsų sutikimas (Reglamento 6 str. 1 d. (a) punktas). Turite teisę nesutikti gauti tiesioginės rinkodaros pranešimų arba bet kada jų atsisakyti paspausdami atsisakymo nuorodą el. laiške, atsiųsdami SMS atsisakymo žinutę ar valdydami savo paskyros nustatymus.


Jūsų asmens duomenys tiesioginės rinkodaros tikslu bus tvarkomi 3 metus nuo Jūsų sutikimo davimo ir paskutinės bendravimo su Jumis dienos. Suėjus nurodytam terminui ar atšaukus sutikimą Jūsų asmens duomenys bus nedelsiant sunaikinti arba nebenaudojami tiesioginei rinkodarai siųsti.

Individualizuotų pasiūlymų teikimas

Jūsų paskyroje nurodytus ir pirkinių istorijos duomenis naudosime siekdami įvertinti Jūsų poreikius ir pomėgius, kad galėtume pasiūlyti Jums nuolaidas toms prekėms, kurios gali būti Jums labiau reikalingos. Tokį vertinimą (kitaip vadinamą profiliavimu) atliekame automatizuotai. Klientų profilius sudarome įvertindami įvairius demografinius požymius ir pirkinių tendencijas. Galime automatizuotai parinkti ir pasiūlyti tas prekes, kuriomis paprastai domėjosi kiti mūsų klientai, pirkę panašias prekes kaip ir Jūs.


Jūsų duomenis individualizuotiems pasiūlymams parinkti naudosime tik jeigu tam nepaprieštaravote:

registruodamiesi ar pirkdami svetainėje;


Teisinis pagrindas tvarkyti Jūsų duomenis profiliavimo tikslais – mūsų teisėtas interesas pritaikyti savo paslaugas kiek įmanoma tiksliau klientų poreikiams bei efektyvinti mūsų verslą (Reglamento 6 str. 1 d. (f) punktas). Turite teisę bet kada nesutikti, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi profiliavimo tikslais valdydami savo paskyros nustatymus.

Kontaktai po Jūsų apsilankymo fizinėje parduotuvėje

Jeigu apsilankymo UAB OPTITA parduotuvėje metu, arba nuotolinės konsultacijos metu Jus aptarnavusiam parduotuvės darbuotojui suteikėte savo kontaktinius duomenis arba netiesioginę prieigą prie jų pageidaudami gauti Jums asmeniškai pritaikytą asmeninį pasiūlymą, informaciją apie Jus dominančias prekes ar kitus asmeninius pasiūlymus (akcijas), šiuos duomenis naudosime individualizuotam pasiūlymui, informacijai apie Jus dominančias prekes akcijas suformuoti ir pateikti, taip pat priminti apie individualizuoto pasiūlymo galiojimo pabaigą, susisiekti dėl individualizuoto pasiūlymo sąlygų ir atsakyti į Jūsų klausimus (informacijai pateikti). Pagal Jūsų išreikštą susidomėjimą atitinkamomis prekėmis, kartu su pagrindiniu individualizuotu pasiūlymu (informacija apie Jus dominančias prekes / akcijas) galime automatizuotai parinkti ir pateikti asmeninių pasiūlymų įsigyti susijusių prekių ar pasinaudoti susijusiomis akcijomis.


Aukščiau nurodytais tikslais galime tvarkyti šiuos Jūsų pateiktus asmens duomenis: vardą, pavardę, adresą, telefono numerį, el. pašto adresą, aplankytos parduotuvės adresą ir apsilankymo laiką, dominančią prekę (prekes / prekių kategorijas), taip pat kitus Jūsų pateiktus duomenis. Jeigu suteikėte prieigą prie savo paskyros svetainėje, pirmiau nurodytais tikslais taip pat galime tvarkyti Jūsų ankstesnių pirkimų istoriją ir kitus paskyroje įrašytus Jūsų asmens duomenis.


Teisinis pagrindas siųsti nurodytus pranešimus – Jūsų sutikimas, išreikštas žodžiu ar aktyviais veiksmais (įrašant ar įvedant kontaktinius duomenis) apsilankymo UAB OPTITA parduotuvėje ar nuotolinės konsultacijos teikimo ar registracijos formos pildymo metu (Reglamento 6 str. 1 d. (a) p.). Turite teisę bet kada atsisakyti tiesioginės rinkodaros pranešimų.


 Asmenų, kuriems buvo suteikta informacija apie prekes ir paslaugas, duomenys

Jums kreipiantis į mus informacijos ar registruojantis telefoninei ar vaizdo konsultacijai, tvarkome Jūsų asmens duomenis – vardą, nuotolinio susisiekimo programose naudojamą vartotojo vardą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, dominančių prekių pavadinimus, kiekius ir kainas, taip pat konsultacijos telefonu  garso įrašus, konsultacijos laiką, trukmę, konsultacijos metu pateiktų žinučių turinį.

Teisinis pagrindas tvarkyti Jūsų duomenis konsultacijų teikimo tikslais  – būtinybė įvykdyti sutartį (suteikti konsultacijos paslaugą) (Reglamento 6 str. 1 d. (b) p.).  Teisinis pagrindas tvarkyti konsultacijos pokalbio garso įrašą – jūsų sutikimas (Reglamento 6 str. 1 d. (a) p.).

Šiuo tikslu tvarkomus Jūsų asmens duomenis saugosime 24 mėn. po konsultacijos suteikimo dienos, išskyrus atvejus, kai laikantis teisės aktuose numatytų pareigų, pavyzdžiui, vykdant valstybės institucijų nurodymus ar dalyvaujant teisminiuose ginčuose Jūsų asmens duomenis reiks tvarkyti ilgiau nei nurodytas terminas.


Pirkėjų duomenys

Jums sukūrus paskyrą, užsakant ir perkant prekes interneto svetainėje tvarkome Jūsų kontaktinius ir užsakymų duomenis – vardą, pavardę, adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, prekių pavadinimus, kiekius, kainas, atsiskaitymų duomenis, prekių atsiėmimo vietą, užsakymų įvykdymą, grąžinamas prekes, taip pat gimimo datą, kai tai reikalinga prekės garantijai išduoti, atstovaujamo juridinio asmens duomenys ar duomenys sąskaitai faktūrai išrašyti. Jūsų elektroninio pašto adresą naudosime ir siekdami priminti apie krepšelyje paliktas prekes ir nebaigtą vykdyti užsakymą.

Jūsų el. pašto adresą ir su juo susietą kasos aparato kvito informaciją tvarkome kasos aparato kvitui elektroniniu būdu pateikti, jei to pageidavote prekės įsigijimo fizinėje parduotuvėje metu.

Teisinis šių Jūsų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra pirkimo – pardavimo sutarties tarp Jūsų ir mūsų sudarymas ir vykdymas (Reglamento 6 str. 1 d. (b) p.) ir būtinybė įvykdyti mums taikomas teisines prievoles, kurias nustato mokesčių teisė (Reglamento 6 str. 1 d. (c) p.). Daugiau sužinoti apie šių duomenų tvarkymo tikslus ir apimtį galite pirkimo metu.


Šiuo tikslu tvarkomus Jūsų asmens duomenis saugosime ne ilgiau nei 10 metų nuo Jūsų atlikto pirkimo, išskyrus atvejus, kai laikantis teisės aktuose numatytų pareigų, pavyzdžiui, vykdant valstybės institucijų nurodymus ar dalyvaujant teisminiuose ginčuose Jūsų asmens duomenis reiks tvarkyti ilgiau nei nurodytas terminas.
Atrankoje dalyvaujančių kandidatų į laisvas darbo vietas asmens duomenų tvarkymas

Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi atrankos į UAB OPTITA esančią laisvą darbo vietą vykdymo ir Jūsų kandidatūros vertinimo tikslu. Teisinis Jūsų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra Jūsų sutikimas (Reglamento 6 str. 1 d. (a) punktas). Jūsų asmens duomenis saugome kol vykdome atranką į Jūsų pasirinktą (-as) darbo vietą (-as), bet ne ilgiau kaip 1 kalendorinius metus pasibaigus atrankai, kuriai Jūs pateikėte savo asmens duomenis, gavus Jūsų sutikimą.


Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi atrankos į UAB OPTITA esančią laisvą darbo vietą vykdymo ir Jūsų kandidatūros vertinimo tikslu. Teisinis Jūsų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra Jūsų sutikimas (Reglamento 6 str. 1 d. (a) punktas). Daugiau sužinoti apie šių duomenų tvarkymo tikslus ir apimtį galite susipažinę su Pranešimu kandidatams į darbuotojus asmens duomenų tvarkymą.Vaizdo stebėjimas

Siekdami užtikrinti mūsų darbuotojų ir kitų asmenų saugumą, apsaugoti UAB OPTITA turtą nuo vagysčių ir sugadinimo, mes savo parduotuvėse, biurų patalpose ir teritorijose vykdome vaizdo stebėjimą. Teisinis Jūsų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra mūsų teisėtas interesas (Reglamento 6 str. 1 d. f punktas). Mūsų vaizdo stebėjimo sistemos nenaudoja veido atpažinimo ir (ar) analizės technologijų, jomis užfiksuoti vaizdo duomenys nėra grupuojami ar profiliuojami pagal konkretų duomenų subjektą (asmenį).


Apie vykdomą vaizdo stebėjimą klientai informuojami informaciniais ženklais prieš patenkant į stebimą teritoriją ir (ar) patalpą. Į vaizdo kamerų stebėjimo lauką nepatenka patalpos, kuriose Jūs tikitės absoliučios asmens duomenų apsaugos. Vaizdo stebėjimo metu surinkti Jūsų asmens duomenys (vaizdo duomenys) saugomi nuo 7 (septynių) iki 14 (keturiolikos) kalendorinių dienų nuo jų užfiksavimo momento.

Kas gali matyti Jūsų duomenis?


Jūsų duomenis visada laikome saugiai ir reikalaujame, kad tai užtikrintų visi mūsų partneriai ir paslaugų teikėjai, kurie turi prieigą prie Jūsų duomenų.Jūsų duomenis gali peržiūrėti tik kai tai yra griežtai būtina ir tik autorizuoti asmenys, įsipareigoję laikytis konfidencialumo:

UAB OPTITA darbuotojai, prižiūrintys interneto svetainės veikimą ir turinį;

Interneto svetainės turinio valdymo sistemos ir svetainės talpinimo paslaugų teikėjai, nuotolinio susisiekimo programų tiekėjai;

Interneto svetainės analitikos paslaugų teikėjas Google LLC (Jungtinės Amerikos Valstijos), kiek tai būtina svetainės duomenų analitikos tikslais. Analitikos duomenų perdavimui taip pat taikomi sutartiniai įsipareigojimai dėl duomenų apsaugos, su kuriais galite susipažinti čia >>;

Svetainės turinio rinkodaros, reklamos kampanijų priežiūros paslaugų teikėjas, kiek tai būtina reklamos ir rinkodaros organizavimo tikslais;

Jei asmens duomenis pateikėte pageidaudami gauti individualizuotą komercinį pasiūlymą, Jūsų duomenis gali peržiūrėti pasiūlymą pateikęs UAB OPTITA darbuotojas, taip pat kiti darbuotojai ir paslaugų teikėjai, prižiūrintys individualizuotų komercinių pasiūlymų teikimo sistemą;

Apklausų organizavimo paslaugų teikėjai, kuriems galime perduoti Jūsų kontaktinius duomenis, taip pat duomenis apie konkretų prekių įsigijimą, jei bus klausiama apie įsigytą prekę;

Slapukus, skirtus pritaikytai internetinei reklamai, gali įrašyti ir pasiekti šie paslaugų teikėjai:

„Facebook, Inc.“ Šio tiekėjo privatumo politiką rasite čia >>.

„Google, LLC.“ Šio tiekėjo privatumo politiką rasite čia >>.


Jokiais atvejais Jūsų duomenų neparduodame.

Kiek laiko saugome Jūsų informaciją?


Jūsų asmens duomenis tvarkome ne ilgiau nei to reikalauja asmens duomenų tvarkymo tikslai, kuriais duomenys buvo surinkti, arba tokį laikotarpį, kokį nustato teisės aktai. Asmens duomenų saugojimo terminus esame nurodę šioje Privatumo politikoje. Statistinė „Google Analytics“ įrankiais ir kitų slapukų pagalba surinkta informacija paprastai naudojama iki 3 metų. Kadangi dalį šios informacijos gali ištrinti tik mūsų partneriai, jie nustato ir jos saugojimo terminus. Slapukai paprastai Jūsų įrenginiuose išlieka iki 2 metų laikotarpio.

Kaip galite susipažinti su savo duomenimis? Kokias teises turite?


Jei norėtumėte sužinoti, kokius duomenis esame apie Jus surinkę, galite kreiptis į mus šiuo el. paštu: info@optita.lt. Šiuo adresu taip pat galite kreiptis prašydami duomenis ištaisyti, ištrinti, apriboti duomenų tvarkymą, atšaukti duotus sutikimus, nesutikti su duomenų tvarkymu remiantis mūsų teisėtu interesu, nesutikti su duomenų tvarkymu tiesioginės rinkodaros tikslais, jei taikoma, įgyvendinti teisę į duomenų perkeliamumą.


Gavę Jūsų prašymą pateikti duomenis ar įgyvendinti kitas Jūsų teises, privalėsime patikrinti (identifikuoti) Jūsų tapatybę. Šiuo tikslu mes galime prašyti Jus nurodyti Jūsų vardą, pavardę, el. pašto adresą ar telefono numerį ir lyginsime, ar Jūsų nurodyti duomenys sutampa su atitinkamais duomenimis. Prašyme susipažinti su vaizdo duomenimis papildomai turi būti nurodyta, kokiose konkrečiose UAB OPTITA patalpose (parduotuvėse) ar teritorijoje ir kokiu metu lankėtės. Teisė susipažinti su vaizdo duomenimis įgyvendinama atvykstant peržiūrėti vaizdo įrašo UAB OPTITA buveinės adresu.


Mes, ne vėliau kaip per 1 kalendorinį mėnesį nuo Jūsų prašymo gavimo dienos, pateiksime Jums atsakymą, atsižvelgdami į prašymų sudėtingumą ir skaičių. Mes turime teisę 1 kalendorinio mėnesio laikotarpį pratęsti dar 2 mėnesiams, apie tai Jus informuodami iki pirmojo mėnesio pabaigos ir nurodydami tokio pratęsimo priežastis. Jeigu Jūsų prašymas pateikiamas elektroninėmis priemonėmis, atsakymą mes Jums taip pat pateiksime elektroninėmis priemonėmis, išskyrus atvejus, kai tai bus neįmanoma (pvz.: dėl itin didelės informacijos apimties) arba tuomet, jei Jūs prašysite Jums atsakyti kitu būdu.


Taip pat Jūs galite kreiptis į mūsų duomenų apsaugos pareigūną, el. paštu info@optita.lt

Kaip kontroliuoti slapukus?


Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir (arba) ištrinti slapukus. Galite ištrinti visus Jūsų kompiuteryje jau esančius slapukus, o daugumą naršyklių nustatyti taip, kad slapukai nebūtų įrašomi Jūsų įrenginyje. Tačiau informuojame, kad tokiu atveju Jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.


Išsamesnės informacijos, kaip ištrinti slapukus ir kaip pakeisti naršyklių nustatymus, kad slapukai nebūtų įrašomi, galite rasti čia:

„Google Chrome“

„Safari“ (iPhone)

„Safari“ (Mac)

„Mozilla Firefox“

„Samsung Internet“ (Mobile)

„Microsoft Edge“

„Internet Explorer“

„Opera“


Čia galite atsisakyti atskirų reklamos paslaugų teikėjų slapukų:

„Facebook, Inc.“ slapukų >>

„Google, LLC.“ slapukų >>


Mūsų reklamos paslaugų teikėjai ir daugelis reklamos įmonių dalyvauja Europos interaktyvios skaitmeninės reklamos aljanse, kuris suteikia galimybę centralizuotai valdyti daugelio jos narių slapukų leidimus: Your online choices >>

Politikos pakeitimai


Ši Politika gali būti keičiama bet kuriuo metu. Jeigu ši Politika bus pakeista, apie tai Jus informuosime savo svetainėje Privatumo politika, kurioje taip pat rasite naujausią šios Politikos versiją.

Kur kreiptis dėl teisių pažeidimo?


Jei manote, kad Jūsų teisės į privatumą buvo pažeistos, galite pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai, L. Sapiegos g. 17, 10312 Vilnius, tel. (8 5) 271 2804, 279 1445, faks. (8 5) 261 9494, el. paštas ada@ada.lt


Privatumo politika paskutinį kartą atnaujinta: 2023 m. birželio 14 d.